Kilkaset tysięcy osób w Polsce wpadło w pułapkę kredytu we frankach. Na początku bardzo korzystne zadłużenia drastycznie zmieniły się wraz z podwyższeniem kursu franka po 2008 roku. Kredytobiorcy nagle zostali z długami, których nie byli w stanie spłacić. Choć niesprawiedliwość tego stanu rzeczy była oczywista, do niedawna bardzo trudno było wyegzekwować swoje prawa i anulować kredyt we frankach. W 2019 roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok, według którego kredyt zaciągnięty na nieuczciwych warunkach można całkowicie unieważnić. Dzięki temu coraz więcej osób, które zdecydowały się na proces sądowy przeciwko bankowi, uwalnia się od długów i zyskuje zwrot poniesionych kosztów.

Na czym polega anulowanie kredytu we frankach?

W praktyce anulowanie kredytu oznacza stwierdzenie nieważności umowy, na podstawie której powstało zadłużenie. Jeśli umowa na mocy wyroku sądowego zostanie uznana za nieważną, obie strony muszą zwrócić sobie nawzajem środki przyjęte na jej podstawie. Mówić prościej – kredytobiorca ma zwrócić bankowi tylko kwotę, na którą opiewał kredyt, a bank ma oddać kredytobiorcy pieniądze wpłacone w ramach rat, prowizji i innych opłat. Takie zakończenie sprawy jest więc niezwykle korzystne dla osoby zadłużonej. Dzięki wyrokowi TSUE sądy coraz przychylniej rozpatrują pozwy pokrzywdzonych kredytobiorców. Jeśli do tej pory wahasz się, czy skorzystać z możliwości uwolnienia się od kredytu we frankach – teraz masz największe szanse na wygraną!

Unieważnienie kredytu we frankach z profesjonalną pomocą

Samodzielna walka o anulowanie kredytu jest oczywiście możliwa, ale bardzo trudna i obarczona dużym ryzykiem porażki. Znacznie bardziej opłaca się skorzystać ze wsparcia wyspecjalizowanej kancelarii, która zawodowo zajmuje się tego typu sprawami. Kancelaria Radcowska Katarzyny Szczygieł w Tychach pomaga między innymi frankowiczom przy unieważnianiu ich kredytów. Daj sobie szansę na nowy start bez ciężaru niesprawiedliwych długów i skorzystaj z profesjonalnej pomocy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *