Nie od dziś wiadomo, że przepisy polskiego prawa nie zawsze są oczywiste dla osób, które nie ukończyły studiów w tym kierunku. Czasami nawet okazuje się, że różne sądy inaczej interpretują dany paragraf. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób, które czeka postępowanie administracyjne lub sądowe, decyduje się na skorzystanie z pomocy doradcy prawnego. W czym może on im pomóc i dlaczego warto skorzystać z jego wiedzy? O tym opowiemy w dzisiejszym wpisie.

Czym jest doradztwo prawne?

Usługi doradztwa prawnego mogą dotyczyć zagadnień prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa cywilnego, prawa karnego, prawa odszkodowawczego, prawa spadkowego i upadłości konsumenckiej oraz zaciągniętego kredytu frankowego. Celem doradztwa prawnego jest znalezienie korzystnego rozwiązania prawnego dla problemu klienta. Doradca prawny doradza, jakie kroki powinien on podjąć, by miał szansę na pozytywne zakończenie sprawy. Podczas udzielania porady, klient doradcy prawnego otrzymuje odpowiedzi na wszystkie dręczące go pytania dotyczące danej sprawy, a także dowiaduje się wszystkiego o zaproponowanych rozwiązaniach. Doradcy prawni służą też pomocą przy opracowywaniu projektów dokumentów, a często bywają pełnomocnikami w sprawach swoich klientów. Przejmują od nich obowiązki związane ze składaniem pism procesowych i dbają o to, by klient nie pogubił się w meandrach kruczków prawnych.

Czy warto korzystać z pomocy prawnej?

Zdecydowanie tak! Korzystanie z tej usługi przynosi same korzyści zarówno osobom fizycznym, jak i firmom. Dzięki pomocy radcy prawnego klient doskonale rozumie, jakie ma możliwości prawne w danej sytuacji, nie musi obawiać się też, że utknie w gąszczu procedur i formalnych pism sądowych lub administracyjnych. Doradca prawny może przestrzec klienta przed podpisaniem wyjątkowo niekorzystnej umowy, czy też podpowiedzieć, jak może on dochodzić swoich praw. Z porad prawnych, często na zasadzie wykupionego abonamentu, chętnie korzystają firmy. Dzięki opiece doradcy prawnego przedsiębiorcy są na bieżąco ze wciąż zmieniającymi się przepisami i zawsze wiedzą, jak powinni się do nich dostosować. Jedno spotkanie z doświadczonym doradcą może uchronić firmę przed ogromnymi stratami, dlatego warto postawić na wiedzę specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *